valsts pārvalde

Latvijas Republikas tiesību aktu vietnes likumi.lv dizains

Mums bija tas gods piedalīties valstiski svarīgākās vietnes likumi.lv izveidē. Galvenais mūsu izaicinājums bija izveidot lietotājiem draudzīgu, mūsdienīgu saskarni, kurā katrs, kam gadās sastapties ar valsts tiesību aktiem, justos gaidīts un patīkami apkalpots. Ņemot vērā, ka ar likuma vārdu nākas sastapties gandrīz ikvienam pilsonim, īpašu uzmanību pievērsām lietošanas ērtumam un informācijas pārskatāmībai.

Veicot nelielu izpēti, secinājām, ka likumi.lv apmeklētāji dalās divās diezgan atšķirīgās auditorijās - retajos, kas šajā lapā ienāk reizi vai divas gadā, un ar nozari saistītajos speciālistos, kas tiesību aktus izmanto darba vajadzībām ikdienā. Pirmajiem ir svarīgi ātri atrast kādu tiesību aktu vai tā pantu, taču otrajiem vajadzības ir daudz specifiskākas. Šiem lietotājiem tika ieviesta funkcionalitāte, kas ļauj veidot savus tiesību aktu sarakstus, pievienot piezīmes tiesību aktiem un pantiem, iegūt atsevišķu hipersaiti uz pantu, kā arī saņemt jaunumus par izmaiņām tiesību aktos.

 

Vietne tika izveidota arī mobilā versija m.likumi.lv, kas nodrošina piekļuvi pilnam likumi.lv saturam, kā arī ir pielāgota mobilo iekārtu lietošanas paradumiem.

Likumi.lv ir saņēmis Somijas kvalitātes asociācijas apbalvojumu „International quality award of the year 2013“ un  Latvijas IKT speciālbalvu „Platīna Pele 2013“.

Kā liecina jaunās vietnes lietotāju aptauja, kas tika veikta 5 mēnešus kopš publicēšanas, ~70% no respondentiem uzskata, ka jaunā versija tiesību aktus padara pieejamākus un ērtāk lietojamus. Arī sociālajos tīklos starp vietnes regulārajiem lietotājiem jaunā versija tika uzņemta pozitīvi.

 

citi mūsu projekti