izklaide

Vēja tuneļu apmeklētāju plūsmas vadības un video veidošanas sistēma

Aerodium vēja tuneļi sniedz iespēju cilvēkiem lidot gaisā bez spārnu vai citu ierīču palīdzības, izmantojot tikai vertikāli vērstu vēja spēku. Vēja tuneļus izmanto gan profesionālu izpletņlēcēju treniņiem gan arī izklaidei. Katra lidojuma sajūtas ir neaizmirstamas un cilvēki tās labprāt iemūžinātu foto un video formātā.

Mūsu uzdevums bija izstrādāt risinājumu, kas maksimāli automatizē klientu apkalpošanas procesu sākot no lidojuma laika rezervācijas un apmaksas mājas lapā līdz lidojuma video piegādei klienta e-pastā.

KLIENTU APKALPOŠANAS PROCESS

Vēja tuneļa klientu apkalpošanas process sākas ar lidojuma laika rezervāciju - iesācējiem pa 2-4 minūtēm, profesionāliem lidotājiem pa 10-20 minūtēm vienā treniņā. Attiecīgi tika izveidots risinājums, kas nodrošina līdz minūtei precīzu laika rezervāciju jau pērkot lidojumu internetā. Ne mazāk precīza klientu plūsmas vadība ir nepieciešama pirms lidojuma - jānodrošina klienta reģistrācija, drošības instruktāžas un drošības noteikumu parakstīšana, pareiza izmēra ķiveres un tērpa piešķiršana, iesildīšanās un lidojuma uzsākšana paredzētajā laikā. Šīs funkcijas nodrošina recepcijas darbinieks lietojot klientu vadības sistēmu, kas veidota kā skārienjūtīga ekrāna saskartne. Savukārt ekrāni uzgaidāmajā telpā informē par rindu un dod katram lidotājam individuālus norādījumus turpmākām darbībām. Klientu plūsmas populāros vēja tuneļos ir līdz pat 300 apmeklētājiem dienā, taču sistēma spēja nodrošināt apmeklētāju plūsmas organizāciju arī Latvijas paviljonā starptautiskajā izstādē Expo 2010 Šanhajā, kas katru dienu izklaidēja ap 10000 cilvēku.

TUNEĻA KONTROLES PANELIS

Lai nodrošinātu katra vēja tuneļa specifikai pielāgojamu operatora kontroles paneli, tas tika veidots kā skārienjūtīgs ekrāns ar modificējamu saskartni. Šajā saskartnē iepējams kontrolēt vējā ātrumu, lidojuma laiku, uzņemt foto un dot dažādus signālus lidotājiem, kas parādās uz tunelī izvietota ekrāna. Integrācijai ar tuneļa motoriem un sensoriem tika izmantots modbus protokols.

VIDEO UN FOTO VEIDOŠANA

Video un foto par tik aizraujoši aktivitāti kā lidojums ir lielisks materiāls, kurā kavēties atmiņās un padalīties ar draugiem sociālajos tīklos. Arī profesionāliem lidotājiem video materiāls ir ļoti noderīgs, lai veiktu sava treniņa analīzi un uzlabotu prasmes. Savukārt no vēja tuneļa īpašnieka skatpunkta video un foto ar iestrādātu tuneļa logo nodrošina papildus bezmaksas publicitāti un jaunu klientu piesaisti, kā arī papildus ienākumus.
Tika izveidots risinājums, kas automātiski nosūta konkrētā klienta lidojuma video un foto e-pastā uzreiz pēc lidojuma. Mēs izstrādājām risinājumu ar tunelī izvietotām 2 HD video kamerām un ifrasarkanajiem sensoriem, kas nosaka lidotāja atrašanās vietu - tuneļa augšpusē vai apakšpusē. Balstoties uz no infrasarkanajiem sensoriem saņemtajiem datiem, sistēma nodrošina no 2 kamerām saņemto video montāžu, kā arī intro un fona mūzikas pievienošanu reālajā laikā. Dažas minūtes pēc lidojuma klients savā e-pastā saņemt saiti, kurā ir pieejams lidojuma video un foto.

CUBE Systems pārraudzībā bija gan sistēmas tehniskās arhitektūras - serveru, video kameru, infrasarkano sensoru un cita tehniskā aprīkojuma projektēšana un programmatūras izstrāde.

Risinājums ir saņēmis Latvijas IKT balvu "Platīna pele 2010".

Sistēma tika izstrādāta pēc Aerodium Technologies pasūtījuma, kas ir pasaules līderis atvērtā tipa vēja tuneļu ražošanā un lidošanas šovu sniegšanā. Šobrīd sistēma darbojas vertikālā vēja tuneļos Dānijā, Somijā un Latvijā, kā arī tiks ieviesta citās pasaules valstīs kā Ķīna un Bahreina.

 

citi mūsu projekti